AKTUALNOŚCI

Krajowa Izba Gospodarcza i Izba Przemysłowo-Handlowa Rumunii zapraszają Państwa do udziału w Rumuńsko – Polskim Forum Biznesu, które odbędzie się w Bukareszcie w dniu 28 marca 2023 r. z udziałem Premierów obu państw.  Wydarzenie organizowane jest w związku Rumuńsko-Polskimi Konsultacjami Międzyrządowymi. Forum otworzą Premierzy obu krajów: Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP oraz Nicolae Ciuciucă […]

Czytaj więcej

Gwiazdkowy Biznes Mixer

14.12.2022 R. w Katowicach w Vienna House Easy Katowice, ul. Sokolska 24 odbędzie się Gwiazdkowy Biznes Mixer, na który zaszczyt mają zaprosić Zagraniczne Izby Handlowe, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Konfederacja Lewiatan oraz Prezydent Miasta Katowice.

Czytaj więcej

OBSZARY DZIAŁANIA

WYMIANA HANDLOWA

Wspieramy organizację wymiany handlowej między Polską a Rumunią

BADANIA I ANALIZY

Przygotowujemy indywidualne badania i analizy rynku

DORADZTWO KAPITAŁOWE

Pomagamy w wykorzystaniu możliwości rozwoju poprzez rynek kapitałowy

SIECI KONTAKTÓW

Aktywnie wspieramy rozwój i budowę sieci kontaktów biznesowych

BIZNES W LICZBACH

CZŁONKÓW
REKOMENDACJI
SPOTKAŃ B2B
WYDARZEŃ

KIM JESTEŚMY?

WSPIERAMY BIZNES W POLSCE ORAZ W RUMUNII!

Pomysł na założenie Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa po raz pierwszy pojawił się  już w 2015 roku. Był on odpowiedzią na wysokie zainteresowanie dwustronną współpracą biznesową między Polską a Rumunią ze strony zarówno osób fizycznych, firm jak i funduszy inwestycyjnych. Izba jest także kolejnym krokiem rozwoju istniejącego już Polsko-Rumuńskiego Klubu Biznesowego.

Od początku swojego istnienia Izba miała być inicjatywą nastawioną na aktywną pomoc biznesową oraz rozwój Polsko-Rumuńskich stosunków gospodarczych. Wszystkie przyjęte strategie, działania oraz aktywności Izby tworzą silną bilateralną więź, której fundamentami są idee i biznes.

Pierwsze Walne Zgromadzenie Izby odbyło się 9 czerwca 2015 roku w siedzibie Ambasady Rumunii w Polsce. Podczas Zgromadzenia obecni byli Pan Lazăr Comănescu, Minister Spraw Zagranicznych Rumunii oraz Pan Witold Waszczykowski, Minister Spraw Zagranicznych RP. Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele ponad 30 polskich i rumuńskich spółek oraz urzędników państwowych.

Jesteśmy zaufanym partnerem w polskim i rumuńskim biznesie i staramy się osiągać najlepsze wyniki, dostarczając informacji na temat ram, w których można rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce i Rumunii, poprzez przygotowywanie opinii, analiz i raportów rynkowych oraz wskazanie potencjału wymiany handlowej i obszarów gospodarczych, w których tworzenie nowych przedsięwzięć może generować wzrost i zysk.

Zorientowanie na biznes - 100%
Efektywność B2B - 95%
Trafność analiz rynkowych - 85%
Skuteczność rekomendacji - 95%
Dostarczanie wyników - 100%
Fotolia_89772376_Subscription_Monthly_XL

Zrób Biznes w Warszawie

Nasza codzienna praca wspiera polską i rumuńską działalność gospodarczą, mającą na celu zwiększenie zaangażowania Polskiego biznesu w Rumunii i wzrost obecności rumuńskich firm na polskim rynku.

C_uj-Napoca2

Stwórz sieć biznesową w Cluj

Nasza filia w Cluj-Napoca jest przeznaczona dla wszystkich członków z Transylwanii. Polsko-rumuńskie nowe możliwości biznesowe są głównym tematem naszych miesięcznych wydarzeń.

Bukareszt11

Rozwiń swoją firmę w Bukareszcie

Z dynamicznie rozwijającym się sektorem gospodarki, Bukareszt jest idealnym miastem, w którym można rozwinąć działalność gospodarczą. Wszyscy nasi członkowie otrzymują najlepsze rekomendacje dotyczące swojej działalności w Rumunii.

NASZ ZESPÓŁ

Gheorghe Marian Cristescu

Prezes Zarządu

Od 2016 roku Prezes Chopin Airport Development, z hotelarstwem jest związany od ponad 20 lat. Początkowo zdobywał doświadczenie zawodowe w hotelach Radisson i przez ponad 10 lat w Accor Hotels. Uzupełniał swoje doświadczenie i wiedzę uczestnicząc w licznych międzynarodowych szkoleniach menadżerskich i sprzedażowych, m.in. na Uniwersytecie w Houston. Jako Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę przyczynił się do intensywnego rozwoju sieci w kraju. Po awansie na stanowisko Dyrektora Best Western na Polskę odpowiadał za opiekę nad polskimi hotelami Best Western, koordynację działań sieci na rynku polskim oraz prowadzenie rozmów i negocjacji w sprawie nowych obiektów. Gheorghe Marian Cristescu jest m.in. laureatem nagrody „Osobowość Roku 2012” przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”, zwycięzcą plebiscytu PrimePropertyPrize 2012 w kategorii „Człowiek Roku”, został także mianowany „Hotelarzem Roku 2013” przez portal HRS. Jako niekwestionowany lider i specjalista rynku hotelarskiego w Polsce, regularnie występuje jako panelista na najważniejszych wydarzeniach branżowych.

Eryka Gizińska

Członek Zarządu

Eryka Gizińska jest dyrektorem ds. Komunikacji marketingowej i komunikacji korporacyjnej z ponad 20-letnim doświadczeniem. Przez lata zarządzała największymi i najbardziej rozpoznawalnymi markami na świecie - IBM, Microsoft, Johnson&Johnson. Pracowała również jako dyrektor wykonawczy dla polskich firm: US Pharmacia i CIECH S.A. Ukończyła Wydział Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Obecnie kontynuuje studia doktoranckie w tej uczelni. Managed the biggest and the most admired brands in the world - IBM, Microsoft, Johnson & Johnson. She worked also as a highest executives for Polish companies: US Pharmacia and CIECH S.A. She graduated the Warsaw School of Economics (WSE), faculty management and marketing. She continues her education at WSE on PhD level.

Kazimierz Ćwikła

Członek Zarządu

Wiceprezes Zarządu Ptak Warsaw Expo największego w Europie Środkowej Centrum Wystawienniczo-Kongresowego oraz Wiceprezes „Ptak” S.A. oraz Prezes Ptak Outlet. Związany z Holdingiem PTAK od 1992 roku. W przeszłości pełnił funkcje w zarządach wielu spółek i stowarzyszeń. Członek Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego. Specjalizuje się w zarządzaniu, marketingu i leasingu powierzchni komercyjnych, a także organizacji handlu wydarzeń targowych i konferencji na płaszczyźnie międzynarodowej. Żonaty, czworo dzieci.

Paweł Śliwiński

Członek Komitetu Audytu

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny w Katedrze Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także na Uniwersytetach w Tilburgu (Holandia) i Antwerpii (Belgia). Pracował w Centralnym Biurze Maklerskim Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A., Biurze Maklerskim BRE Brokers S.A. oraz Domu Maklerskim POLINWEST S.A. Posiada licencje doradcy w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi (licencja KNF nr 111) oraz maklera papierów wartościowych (licencja KNF nr 1094). Członek Rad Nadzorczych m.in. Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Carpathia Capital S.A. - pierwszej polskiej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

Piotr Białowąs

Członek Sądu Koleżeńskiego

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Zielonogórskiej oraz Podyplomowego Studium Stowarzyszenia Inicjatyw Menedżerskich. Pracował w Staropolskim Domu Maklerskim S.A. oraz Polskim Funduszu Kapitałowym S.A. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 105/2011). Prezes Zarządu Carpathia Capital S.A. (VC/PE notowana na rynku AeRO ATS Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie), członek Zarządu IPO Doradztwo Finansowe S.A. Przewodniczący Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego INC S.A. Zasiada w Radach Nadzorczych spółek z sektora nowoczesnych technologii, budownictwa, ochrony zdrowia i produkcyjnego. Członek Komitetu Inwestycyjnego Inkubatora Innowacji INTERIOR z siedzibą w Nowej Soli.

ZARZĄD O IZBIE

 • FLAVIAN-CATALIN PAH

  Izba daje możliwość spotkania się z kluczowymi przedstawicielami różnych sektorów biznesu. Po każdym wydarzeniu tworzone są nowe kontakty i ciekawe pomysły biznesowe, które wychodzą z różnych rozmów. Cieszę się, że mogę być członkiem tak pomocnej i zorientowanej na wyniki organizacji.

 • LILIANA CONDRATOVWICEPREZES ZARZĄDU

  Bycie jednym z założycieli Polsko-Rumuńskiej Bilateralnej Izby Handlowo-Przemysłowej jest szczególnym przywilejem i jedyną w swoim rodzaju okazją. Izba narodziła się ze zwiększającej się złożoności i rosnących potrzeb rumuńskich i polskich społeczności biznesowych, które coraz szybciej rozwijają się i współdziałają ze sobą bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem bardzo dumna z zaangażowania naszego zespołu w pokonywaniu barier i przyciągnięciu ludzi i firm. Tworzenie tych synergii jest tym, co nas napędza.

CZŁONKOWIE IZBY

 • VENS TRAVEL

  POCZĄTEK WSPANIAŁEJ PODRÓŻY

   

  Wens Travel oferuje kompletne wycieczki turystyczne w Rumunii, będąc jednym z niewielu biur podróży, które rozumieją rolę doradcy i przewodnika, dostosowując wakacje i wycieczki do wymagań klienta.

  Nasze usługi stopniowo ulegały dywersyfikacji, osiągając sukcesy w znalezieniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb biznesu, rozrywki, imprez i związanych z nimi kompleksowych usług, w tym wynajmu samochodów, transferów, wiz itd.

  Od 1997 roku naszą misją jest nadanie sensu i wartości podróżom i wakacjom, łącząc każdy szczegół w autentyczny i jednolity pakiet. Lojalność klientów potwierdza naszą kreatywność, doświadczenie i szybkość w tworzeniu niestandardowych pakietów w czasie rzeczywistym. Będąc w 100 procentach rumuńską firmą byliśmy świadkami miłości i profesjonalizmu w każdym rodzaju podróży. Z naszych usług skorzystało już ponad 15 000 klientów, co sprawia, że jesteśmy w czołówce najsłynniejszych biur podróży w Transylwanii.

  W ciągu 20 lat działalności firma Wens Travel jest nie tylko dostawcą usług turystycznych, ale pomysłodawcą ciekawych wakacji. Nasze pomysły nie są inspirowane zdjęciami ani obrazami, opierają się na doświadczeniach naszych klientów i agentów. Dlatego też jesteśmy dumni, że możemy przekształcić i połączyć nasze doświadczenia z naszymi klientami, marzeniami i pragnieniami.

  To jest dopiero Początek pięknej podróży.

  WIĘCEJ • EMAG

  SZEROKA GAMA PRODUKTÓW IT, ELEKTRONIKI, GADŻETÓW, ZABAWEK, KSIĄŻEK, MUZYKI, FILMÓW I WIELU INNYCH

   

  Założona w 2001 roku firma eMAG jest pionierem handlu elektronicznego w Rumunii i stała się liderem rynku w regionie dzięki swojej obecności w Bułgarii, na Węgrzech i w Polsce. Firma stale inwestuje w usługi, które pomagają klientom zaoszczędzić czas i pieniądze.

  EMAG to miejsce, gdzie każdy może szukać i zamówić coś, z dowolnego miejsca i w każdej chwili. Ciągle rozwijająca się oferta produktów jest utrzymywana zarówno przez eMAG jak i przez partnerów na rynku.

  Klienci korzystają z wysokiej jakości obsługi klienta, która zakłada między innymi 30-dniowe prawo do zwrotu produktu, otwarcie przesyłki podczas doręczenia, całodobowego centrum obsługi, płatności za pośrednictwem eCredit, aplikacji mobilnej, natychmiastowej obsługi zamówień I „Payment by Swap”.

  EMAG jest częścią grupy NASPERS, jednego z największych sprzedawców internetowych na świecie.

  WIĘCEJ • VINARTE

  RUMUŃSKIE WYŚMIENITE WINA

   

  Firma Vinarte aktywnie uczestniczy w rynku polskim, będąc idealnym dostawcą wina dla wszelkich imprez i klientów. Firma Vinarte została założona w 1998 r., Obecnie zajmuje się trzema obszarami uprawy winorośli, mianowicie Villa Dawn – Dealu Mare, Bolovanu – Sâmbureşti i Starmina – Mehedinţi, wszystkie w Rumunii.

  W Sâmbureşti (okręg Olt, Rumunia) Vinarte uprawia winogrona na powierzchni 60 hektarów, na której znajduje się Zamek Bolovanu – jeden z najstarszych i najpiękniejszych w Rumunii. Skład mineralny to typowe gleby aluwialne, zdolne do produkcji win o wielkim charakterze. Idealny mikroklimat tych ziem gwarantuje doskonałą równowagę pomiędzy poziomem cukru, kwasowości i polifenoli.

  W Starminie, Turnu Severin (hrabstwo Mehedinţi) Vinarte posiada obszar uprawy winorośli na poziomie 190 hektarów. Położona w południowo-zachodniej części kraju, ze śródziemnomorskim klimatem sprawia, że wina z tej winnicy zawsze wyróżniały się znakomitym smakiem. Tutaj temperatura idealna jest przez cały rok, a wiele godzin słonecznych pomaga osiągnąć pełną dojrzałość winogron.

  W miejscowości Zoreşti, Dealu Mare (okręg Buzău) Vinarte posiada 132 hektary w jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich. Dealu Mare jest szczególnie znana z produkcji win czerwonych.

  WIĘCEJ • RUMUNSKIE SMAKI

  WINO, JEDZENIE, KULTURA

   

  Firma powstała w 2015 roku z inicjatywy Mariusa Navodaru. Głównym celem Rumuńskich Smaków jest promowanie MADE IN RUMUNIA w Polsce, bycie ambasadorem rumuńskiego wina i żywności wysokiej jakości, przyczyniając się tym samym do lepszego wizerunku Rumunii w Polsce i na świecie.

  Liczne nagrody i medale otrzymane w różnych międzynarodowych konkursach potwierdzają doskonałą jakość rumuńskiego wina. Rumuńskie Smaki przeznaczone są dla wszystkich rumuńskich producentów wina i żywności, którzy chcieliby wejść ze swoimi produktami na polski rynek.

  Dzięki doświadczeniu na polskim rynku, nasza firma może być najlepszym partnerem wszystkich inicjatyw, które mają na celu sprzedaż produktów spożywczych i produktów związanych z winem.

  Nieustannie poszukujemy rozwoju naszego rumuńskiego zaplecza i partnerów, zachowując pasję do dobrej jakości wina.

  WIĘCEJKONTAKT