24 listopada Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa  we współpracy z Narodową Unią Pracodawców w Rumunii zorganizowała wydarzenie poświęcone nowym środowiskom biznesowym. W spotkaniu w Bukareszcie uczestniczyły firmy zainteresowane alternatywnymi źródłami finansowania i możliwością eksportu na polskim rynku.

Ponad 20 przedsiębiorców zebrało się w sali „Jade” w budynku UzinExport, aby poznać możliwości wynikające z ewentualnych notowań giełdowych lub funduszy europejskich.

Impreza miała na celu zebranie doświadczonych jak i dopiero rozpoczynających swoją działalność przedsiębiorców oraz osób z  doświadczeniem menedżerskim i biznesowym, zarówno z Rumunii, jak i Polski.  Na spotkaniu tym Piotr Białowąs, wiceprezes zarządu INC SA , autoryzowanego doradcy na rynku kapitałowym i Laura Ciuhu, kierownik Lara Business Consulting i przewodnicząca Funduszy Europejskich w UNPR, przeprowadzili dwa warsztaty mające na celu zaprezentowanie nowych możliwości dla rozwoju własnego biznesu.

Dlaczego spółki, które odniosły sukces  decydują się na notowanie na giełdzie, jakie są kluczowe czynniki  decydującymi o debiucie lub jak wybrać właściwego autoryzowanego doradcę? To tylko niektóre z pytań, na które prowadzący starali się odpowiedzieć w trakcie zorganizowanego spotkania.